"Гаряча лінія" Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області тел. 0(61)-213-23-63 (щодня з 10.00 до 17.00, перерва з 13.00 до 14.00)
Пошук по сайту

Головна сторiнка >>> Питання пенсійного забезпечення >>> Актуальні запитання >>> Виплата пенсій

Актуальні питання

Питання: Пенсіонер працює на умовах цивільно-правового договору. Чи буде виплачуватися пенсія у період отримання доходу за виконану роботу?
Відповідь: Якщо пенсіонер працює не на умовах трудового договору або виконує роботи на підприємствах, установах, організаціях або у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, пенсія виплачується у розмірі 85%, але не менше 1611,00 грн.
Пунктом першим статті 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» зазначених осіб віднесено до працюючих, за яких сплачуються відповідні внески.

Питання: Моя паралізована мати проживає в м. Сніжному. Перевести її до м. Запоріжжя, де я мешкаю, не має можливості. Чи можу я надати заяву про запит її пенсійної справи на підставі нотаріально завіреної довіреності? Які документи необхідні для переоформлення пенсії?
Відповідь: Згідно з пунктом 1.5 Порядку подання та оформлення документів для (призначення) перерахунку пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» заява на запит пенсійної справи за новим місцем проживання подається пенсіонером особисто до органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації). Отже, подача заяви на запит пенсійної справи за довіреністю законодавством не передбачено.
При цьому, заява від осіб, які переселилися з Донецької або Луганської областей, про переведення пенсійної справи (за наявності паспорту, ідентифікаційного коду та пенсійного посвідчення) приймається в будь-якому територіальному управлінні Пенсійного фонду в Запорізькій області без документів, підтверджуючих фактичне місце проживання.

Питання: Мені 21 рік, круглий сирота, отримую пенсію у зв’язку з втратою годувальника за померлих батьків.
Чи матиму я право на отримання пенсії у разі мого працевлаштування?
Відповідь: Відповідно до статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по ІІІ групі інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону, - незалежно від тривалості страхового стажу.
Непрацездатними членами сім’ї вважаються зокрема:
- діти померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.
- діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.
Отже, пенсії у зв’язку з втратою годувальника вищезазначеним категоріям осіб виплачуються незалежно від факту працевлаштування.

Питання: Я мешкаю в м. Севастополі та отримую пенсію на пластикову картку Приватбанку. На теперішній час тимчасово мешкаю в м. Запоріжжі.
Що необхідно для отримання пенсії за фактичним місцем проживання?
Відповідь: Для отримання пенсії за місцем фактичного проживання в м. Запоріжжі або області, Ви можете звернутися до територіального управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області в зручний для Вас час із заявою про місце фактичного перебування (без підтвердження довідкою) та паспортом громадянина України.
На підставі цих документів територіальне управління Пенсійного фонду невідкладно надішле запит пенсійної справи до управління, у якому Ви перебуваєте на обліку, поштою, дублюючи електронною поштою та факсом.
Взяття на облік та нарахування пенсії проводитиметься з першого числа місяця, що слідує за місяцем, у якому Ви звернулися, за матеріалами електронної пенсійної справи до надходження паперової пенсійної справи та атестату про останній місяць виплати від управління Пенсійного фонду України за попереднім місцем проживання. Якщо згідно з атестатом виплату пенсії, на яку Ви має право, припинено до дати взяття на облік за новим місцем проживання, доплата за цей період здійснюватиметься після надходження паперової пенсійної справи.

Питання: Я отримую пенсію за віком. В лютому 2014 року планую виїхати до Росії на постійне місце проживання.
Які документи мені потрібно надати для оформлення допомоги у зв’язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон?
Відповідь: У разі надання Вами заяви про виїзд на постійне місце проживання за кордон виплата пенсії на території України припиняється.
Для отримання пенсії за 6 місяців наперед у зв’язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон до заяви Вам необхідно надати закордонний паспорт з візою і талон про зняття з реєстрації в зв'язку з виїздом за кордон.
На підставі наданих документів оформлюється пенсія за 6 місяців наперед, яка рахується з місяця, що настає за місяцем зняття з реєстрації за місцем постійного проживання.
Для осіб, яким пенсія встановлена на певний термін, виплата пенсії за шість місяців здійснюється за період не більше встановленого терміну.

Питання: Останнім часом пенсіонерам пропонують отримувати гроші в банкоматах. Але їх практично немає в селах, тож жителі витрачають гроші на проїзд до найближчого міста, де є банкомат. Чому так мало в роботі з виплати пенсій використовують Укрпошту, коли листоноші приносять гроші додому?
Відповідь: Відповідно до частини першої статті 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсія виплачується щомісяця організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України або перераховується на визначений цією особою банківський рахунок у порядку, передбаченому законодавством.
Обрання способу отримання пенсійних коштів здійснюється пенсіонером добровільно.
Органи Пенсійного фонду України при призначені пенсії інформують громадян про умови отримання пенсії, як через підприємства поштового зв’язку, так і через установи банків, але пенсіонери самостійно обирають спосіб отримання пенсій.
Перерахування сум пенсій на рахунок пенсіонера в установи банку провадиться органами Пенсійного фонду виключно на підставі заяви пенсіонера, передбаченої Порядком виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 №1596.

Питання: У мене 1 серпня 2013 року помер чоловік. Пенсію за серпень не отримав. Чи матиму я право на отримання пенсії за чоловіка, нараховану за серпень?
Відповідь: Пенсія, яка належала пенсіонеру і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується по місяць смерті пенсіонера, незалежно від дати смерті.
Протягом шести місяців від дня смерті пенсіонера недоотримана пенсія виплачується членам його сім’ї, які проживали разом з померлим на день його смерті.
До органу Пенсійного фонду України, де померлий пенсіонер перебував на обліку, надаються: відповідна заява, паспорт заявника, свідоцтво про смерть, документи, що підтверджують родинні стосунки, та документи про спільне проживання з померлим.
Документи, що підтверджують родинні стосунки: паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, довідки про склад сім'ї або рішення суду.
Документи, що підтверджують проживання з пенсіонером на день його смерті: паспорт, довідки уповноважених органів з місця проживання, у тому числі органів місцевого самоврядування або інші документи.
Непрацездатні члени сім’ї, які знаходились на утриманні померлого пенсіонера, надають документи, які засвідчують, що вони перебували на утриманні померлого пенсіонера. Такій категорії недоотримана пенсія виплачується незалежно від факту спільного проживання з померлим пенсіонером.
Якщо одночасно звертається декілька членів сім’ї, належна сума недоотриманої пенсії ділиться між заявниками порівну.
Після шести місяців від дня смерті пенсіонера до органу Пенсійного фонду України, де померлий пенсіонер перебував на обліку, надаються заява, паспорт заявника, свідоцтво про смерть та свідоцтво про право на спадщину.
Свідоцтво про право на спадщину оформлюється нотаріусами відповідно до закону.
Недоотримана пенсія виплачується через відділення поштового зв’язку.

Питання: У листопаді померла моя дружина. Які документи повинен я надати для отримання допомоги на поховання та у якому розмірі її виплачують?
Відповідь: Для отримання допомоги на поховання до органу Пенсійного фонду України, де померлий пенсіонер перебував на обліку, надаються:
- заява про виплату допомоги на поховання;
- витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання (або довідка для отримання допомоги на поховання). Витяг видається після державної реєстрації смерті відділом державної реєстрації актів цивільного стану.
У разі державної реєстрації смерті виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради може видаватись довідка для отримання допомоги на поховання.
Розмір допомоги на поховання пенсіонерів, які одержували пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» - тримісячна пенсія, але не менше п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати.
Розмір допомоги на поховання пенсіонерів, які одержували пенсію згідно з іншими законами – розмір двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті.
Якщо пенсіонер перебував на повному державному утриманні (крім випадків, коли поховання здійснюється членами сім'ї або іншою особою), допомога на поховання не виплачується.
Допомога на поховання виплачується через відділення поштового зв’язку за разовими дорученнями.
Разові доручення дійсні до кінця місця, у якому вони були оформлені.

  Останнi новини
 Головне управлiння iнформує:
29-09-2017
Увага! «Прямі телефонні лінії» жовтня 2017р.
   Спеціалісти Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області проведуть тематичні «прямі» телефонні лінії...
26-12-2016
До уваги керівників підприємств!
   Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області нагадує, що відповідно до статті 40...
Головна Написати нам листа Карта сайту На початок сторiнки
Copyright © 2007 ГУ ПФУ в Запорiзькiй областi Hosted & Created by Dmitry
69057, Україна, м. Запорiжжя, пр. Соборний, 158-б   Телефон + 38 (061) 224-63-27, факс + 38 (061) 224-63-28