"Гаряча лінія" Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області тел. 0(61)-213-23-63 (щодня з 10.00 до 17.00, перерва з 13.00 до 14.00)
Пошук по сайту

Головна сторiнка >>> Питання пенсійного забезпечення >>> Порядок перерахунку пенсій

Порядок перерахунку пенсій


Згідно з п. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03 № 1058 – IV зі змінами, внесеними Законом 3668 (далі - Закон), перерахунок пенсії проводиться наступним чином:

1. У випадку, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, незалежно від перерв у роботі.

Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія.
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за період страхового стажу, зазначеного в частині 1 ст. 40 Закону:
за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року;
якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Зазначені варіанти перерахунків проводяться із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

2. У випадку, якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш ніж 24 місяця страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше як через два календарних роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (перерахунку) і з урахуванням заробітної плати, з якої обчислена (перерахована) пенсія.
3. Якщо пенсіонер, продовжуючи працювати, набув стажу, достатнього для призначення пенсії відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону (у розмірі прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, тобто для жінок – 30 років, для чоловіків – 35 років), то, за заявою пенсіонера, проводиться відповідний перерахунок пенсії, незалежно від того, скільки часу пройшло після призначення пенсії при неповному стажі, з урахуванням заробітної плати, з якої була обчислена (перерахована) пенсія.

Другий та третій випадки дають можливість пенсіонерам перерахувати пенсії шляхом заліку до страхового стажу періодів роботи після 2004 року тривалістю менш 24 місяців, у порядку, встановленому Законом.

Перерахунок пенсії відповідно пункту 4 ст. 42 Закону проводиться з термінів, передбачених пунктом 4 ст. 45 Закону, тобто з першого числа місяця, у якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідна заява з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Звертаємо увагу: дія цієї частини не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення", та які не досягли віку, встановленого статтею 26 цього Закону.


Перерахунок пенсії у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму
(п.3 ст.42 Закону)


У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, який встановлений на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.


Переведення з одного виду пенсії на інший


При переведенні з одного виду пенсії на інший застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.
  Останнi новини
 Головне управлiння iнформує:
04-01-2018
До уваги внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей
   З 1 липня 2016 р. відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 №...
04-01-2018
Увага! «Прямі телефонні лінії»
  У січні поточного року спеціалісти Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області проведуть...
Головна Написати нам листа Карта сайту На початок сторiнки
Copyright © 2007 ГУ ПФУ в Запорiзькiй областi Hosted & Created by Dmitry
69057, Україна, м. Запорiжжя, пр. Соборний, 158-б   Телефон + 38 (061) 224-63-27, факс + 38 (061) 224-63-28