"Гаряча лінія" Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області тел. 0(61)-213-23-63 (щодня з 10.00 до 17.00, перерва з 13.00 до 14.00)
Пошук по сайту

Головна сторiнка >>> Запобігання та протидія корупції >>> Стан виконання >>> Про виконання у 2014 році Плану заходів

ІНФОРМАЦІЯ
про підсумки роботи з попередження та профілактики корупційних
правопорушень в Головному та територіальних управліннях
Пенсійного фонду України в області у 2014 році


  Виконання вимог Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції”, Указу Президента України від 21.10.2011 № 1001/2011 „Про Національну антикорупційну стратегію на 2011-2015 роки”, постанови Кабінету Міністрів України від 28.11.2011 року № 1240 „Про затвердження Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011 – 2015 роки”, наказу Пенсійного фонду України від 01.11.2011 № 154 „Про організацію виконання в Пенсійному фонді України та його органах законодавчих та нормативно-правових актів у сфері запобігання і протидії корупції”, Плану заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень в Пенсійному фонді України та його органах на 2014 рік, інших нормативно-правових актів антикорупційного характеру постійно перебуває у центрі уваги керівництва Головного та територіальних управлінь Пенсійного фонду України в області.

  Відповідно до Плану заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень в Головному та територіальних управліннях Пенсійного фонду України в Запорізькій області на 2014 рік, затвердженого наказом від 03.02.2014 № 10, в управліннях Фонду області проводиться системна робота щодо протидії корупції, запроваджено щоквартальний моніторинг її стану, про результати систематично інформується Пенсійний фонд України.

  Для отримання від громадян, підприємств, установ та організацій інформації про корупційні діяння та інші правопорушення, вчинені посадовими особами управлінь Фонду, в Головному управлінні щомісяця працює тематична «пряма» телефонна лінія „Запобігання та протидія корупції”, на яку у 2014 році зателефонувало 6 осіб. Відповідна «пряма» телефонна лінія працює і в управліннях Фонду в Жовтневому, Хортицькому районах м. Запоріжжя, м. Бердянську та Бердянському районі, Запорізькому, Пологівському та Приазовському районах області. Анонси проведення гарячих ліній розміщуються на веб-сайті Головного управління Фонду та у ЗМІ. Письмові та усні скарги на дії працівників, звернення щодо порушення державними службовцями управлінь Фонду антикорупційного законодавства не надходили.

  З метою зменшення кількості безпосередніх контактів громадян і представників юридичних осіб з державними службовцями в усіх управліннях Фонду в області успішно функціонує обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна». Для зручності відвідувачів забезпечується постійне функціонування мережі інформаційних кіосків, які встановлені в приміщеннях громадських приймалень Головного та територіальних управлінь Фонду, що дає можливість зацікавленим особам оперативно ознайомитися з розміром пенсії, її розрахунком, стажем, заробітком, переглянути інформацію про сплату страхових внесків.

  На веб – сайті Головного управління систематично оновлюється інформація у розділі „Запобігання та протидія корупції”, діє рубрика „Задай питання начальнику ГУПФУ”, за допомогою якої у звітному році отримали відповіді та роз’яснення 177 громадян.

  У 2014 році в області проведено 606 семінарів, занять, апаратних нарад, „круглих столів” та 53 тематичних наради з питань вивчення норм антикорупційного законодавства, в яких прийняли участь 8556 осіб. В процесі роботи основний акцент зосереджений на проведенні роз’яснювальної роботи серед державних службовців та претендентів на заміщення вакантних посад, що спрямована на формування достатніх знань з питань антикорупційного законодавства, неухильного дотримання його вимог та обмежень.

  Відповідно до ст.13 Закону України „Про державну службу” та антикорупційного законодавства в управліннях Фонду організовано подання 1476 державними службовцями (з урахуванням працівників, що знаходяться у відпустках по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік. Порушень чинного антикорупційного законодавства не встановлено. З метою всебічного контролю за поданням працівниками управлінь Фонду в області декларацій в 2014 році запроваджено моніторинг, який дає змогу відслідковувати своєчасність їх подання працівниками, що звільнилися протягом звітного періоду.

  Для мінімізації можливості виникнення конфлікту інтересів кадровими службами проводиться системна робота по збору інформації щодо близьких осіб державних службовців, які працюють в одному управлінні, попереджаються особи, які претендують на зайняття посад державних службовців, про спеціальні обмеження, встановлені законами України „Про державну службу” та „Про заходи запобігання і протидії корупції”. Вперше прийняті на державну службу приймають Присягу державного службовця, про що робиться запис у трудову книжку.

  За результатами перевірок фактів суперечності між особистими інтересами державних службовців управлінь Фонду та їх службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання службових повноважень, сумісництва або інших корупційних проявів не виявлено.

  Постійно контролюється додержання вимог чинного законодавства при прийнятті на державну службу та її проходженні, безумовного дотримання загальних правил поведінки державного службовця. Прийом на державну службу проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 №169, з обов’язковим проведенням письмових іспитів кандидатів. Протягом 2014 року в управліннях Фонду області за результатами конкурсного відбору прийнято на державну службу 91 особу та переведено на вищі посади 7 працівників управлінь Фонду, що становить 8,3 % від загальної кількості проведених призначень.

  Відповідно до ст. 11 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції” та Порядку організації проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Указом Президента України від 25.01.2012 року № 33, у 2014 році організовано проведення 105 спеціальних перевірок документів усіх осіб, що пройшли конкурс на посади держслужбовців. З метою дотримання Порядку службою по роботі з персоналом Головного управління Фонду запроваджено моніторинг проведення управліннями Фонду в області спеціальних перевірок відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад державних службовців. Фактів подання неправдивих відомостей не встановлено.

  З метою підвищення ефективності роботи державних службовців та відповідальності за доручену справу, перевірки рівня професійної підготовки в 2014 році проведено щорічне оцінювання державних службовців. За підсумками проведених співбесід 59 із них, або 5,2 % від фактично оцінених, отримали „високу” оцінку, 1064 (94,2 %) – „добру” і 7 (6,2 %) – „задовільну”. Не пройшли оцінювання 2 державних службовця.

  Посилена вимогливість до працівників за виконання покладених на них завдань, залежність матеріального стимулювання від їх відношення до дорученої справи. У звітному році до 22 держслужбовців управлінь Фонду застосовані заходи дисциплінарних відповідальності та впливу за різні порушення, що майже на 52 % менше, ніж у 2013 році. З них 11 особам оголошено догани, 1 – звільнено з займаної посади, 10 –затримано до одного року присвоєння чергових рангів та просування на вищу посаду. Протягом 2014 року 51 працівника депремійовано.

  В рамках здійснення внутрішнього контролю за організацією роботи з питань дотримання антикорупційного законодавства у 2014 році працівникам Головного управління Фонду проведено 20 тематичних перевірок, у ході яких надавалася методична та практична допомога. Результати перевірок свідчать про те, що у територіальних управліннях Фонду вживаються відповідні заходи щодо запобігання та протидії корупції.

  Поряд з цим, в управліннях Фонду в Заводському, Вільнянському, Гуляйпільському, Пологівському районах, м. Енегодарі, м. Токмаку та Токмацькому районі виявлені порушення Порядку організації спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Указом президента України від 23.01.2012 № 33. В управлінні Фонду в Ленінському районі наказ про створення комісії з оцінки вартості, вирішення питання щодо можливості використання, місця та строку зберігання дарунка, одержаного як подарунок державі не видавався.

  Протягом 2014 року випадків корупційних діянь в органах Пенсійного фонду України в області не встановлено.
  Останнi новини
 Головне управлiння iнформує:
02-04-2018
УВАГА!!!
   З 02.04.2018 року працює інформаційна сторінка Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області,...
02-04-2018
До уваги внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей
   З 1 липня 2016 р. відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 №...
Головна Написати нам листа Карта сайту На початок сторiнки
Copyright © 2007 ГУ ПФУ в Запорiзькiй областi Hosted & Created by Dmitry
69057, Україна, м. Запорiжжя, пр. Соборний, 158-б   Телефон + 38 (061) 224-63-27, факс + 38 (061) 224-63-28