"Гаряча лінія" Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області тел. 0(61)-213-23-63 (щодня з 10.00 до 17.00, перерва з 13.00 до 14.00)
Пошук по сайту

Головна сторiнка >>> До уваги громадян!

До уваги громадян, які переміщені з тимчасово окупованої території України,
та районів проведення антитерористичної операції


 Особам, які перебували на обліку, як одержувачі пенсій, зокрема, в окремих районах Донецької та Луганської областей, які тимчасово не контролюються українською владою, виплата пенсій на підконтрольній українській владі території здійснюється за умови реєстрації пенсіонерів в органах соціального захисту населення як внутрішньо переміщених осіб.
  Факт реєстрації підтверджується довідкою про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №509.
  Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 призначення та подовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюється за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою органами соціального захисту населення відповідно до Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 №365.
  Територіальні органи Пенсійного фонду України призначають (відновлюють) пенсію на підставі відповідного рішень комісій з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах рад за даними електронної пенсійної справи.
  Враховуючи, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2017 № 595 з 01.12.2014 бюджетні установи, підприємства та організації розташовані на територіях, які тимчасово не контролюються українською владою, повинні бути переміщені з тимчасово неконтрольованої території, довідки чи інші документи, видані підприємствами (установами, організаціями) з територій, які непідконтрольні українській владі, не підлягають виконанню.
  У зв’язку з цим Управліннями Фонду в області для призначення (перерахунку) пенсій приймаються документи, видані підприємствами (установами, організаціями), які розташовані на території, підконтрольній українській владі. Тому при наданні зазначених документів до органів Пенсійного фонду України слід вказувати юридичну адресу підприємств (установ, організацій), якими вони були видані, для подальшого їх підтвердження.

До уваги громадян передпенсійного віку і керівників підприємств,
установ, організацій усіх форм власності!


Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846, підприємства, на яких працюють майбутні пенсіонери, зобов'язані надати їм допомогу у витребуванні і підготовці всіх документів, необхідних для призначення пенсії.

Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області доводить до Вашого відома, що на сьогоднішній день у 9-ти з 10-ти громадян, що звернулись із заявою про призначення пенсії, документи (трудова книжка, довідки про заробітну плату, пільговий стаж роботи та ін.) не відповідають вимогам діючого законодавства України і потребують доопрацювання.

З огляду на той факт, що багато підприємств, на яких працювали особи, які найближчим часом звернуться за призначенням пенсії, у даний час реорганізовані, ліквідовані або перебувають за межами України, для витребування додаткових і уточнюючих документів потрібно значний час (від одного до шести місяців, а у випадку витребування архівних документів Міністерства Оборони і Військово-Морського флоту колишнього СРСР - до 2-х років).

За умови надання всіх необхідних документів, оформлених відповідно до вимог діючого законодавства, рішення про призначення пенсії приймається територіальними органами Пенсійного фонду протягом 10-ти днів. Враховуючи вищевикладене та з метою своєчасного призначення пенсій переконливо просимо як керівників підприємств усіх форм власності, так і майбутніх «цивільних» пенсіонерів, заздалегідь (не менш ніж за 2 роки) подбати про оформлення документів, необхідних для призначення пенсії.

Зі свого боку органи Пенсійного фонду готові надати будь-яку консультативну допомогу з питань підготовки й оформлення документів для первинного призначення пенсій як майбутнім пенсіонерам, так і представникам підприємств.

До уваги «цивільних» і «військових» пенсіонерів області!


Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області нагадує Вам, що відповідно до чинного законодавства України «військові» і «цивільні» пенсіонери зобов'язані в 10-денний термін повідомляти органи Пенсійного фонду про обставини, що впливають на розмір пенсії чи на право її отримання, в таких випадках:

- при виникненні права на інший вид пенсії у зв'язку зі змінами в складі родини, тому що до оcіб, які мають право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), за різними законами, а також на щомісячне довічне грошове утримання, що виплачується замість пенсії, призначається тільки одна пенсія за їхнім вибором. Одержання двох пенсій чинним законодавством України не передбачено;
- при працевлаштуванні на роботу за спеціальністю, що дає право на пенсію за вислугу років, тому що пенсія за вислугу років (членам плавскладу, медичним, педагогічним, соціальним працівникам і т.і.) призначається і виплачується за умови звільнення з роботи, що надає право на цей вид пенсії. У випадку працевлаштування на роботу, яка дає право на пенсію за вислугу років, виплата пенсії припиняється на весь період такої роботи і відновлюється після звільнення з неї;
- при працевлаштуванні або звільнення з роботи, для вирішення права проведення індексації пенсії, нарахування та виплати надбавок та підвищень до пенсії.

При цьому звертаємо увагу, що відповідно до чинного законодавства деякі види надбавок до пенсії призначаються і виплачуються тільки непрацюючим пенсіонерам. З повідомленням про працевлаштування або звільнення з роботи пенсіонеру необхідно звертатися безпосередньо до управління Пенсійного фонду за місцем проживання з наданням документів, що підтверджують факт працевлаштування чи звільнення.

Документами, які підтверджують, що пенсіонер не працює, є: трудова книжка та довідка органів державної податкової служби про те, що особа не зареєстрована, як підприємець. Особа, яка проводить підприємницьку діяльність, але доходу від неї не має, також вважається працюючою.

Документом, що підтверджує склад родини, є довідка з місця проживання.

Вищевказані документи “цивільними” пенсіонерами подаються до районних управлінь Пенсійного фонду за місцем проживання, а “військовими” – до Головного управління Пенсійного фонду.

У випадку, якщо такі відомості пенсіонерами до органів Пенсійного фонду своєчасно не надані є ймовірність виникнення переплата пенсії, яка повинна бути відшкодована пенсіонером добровільно або в іншому випадку - буде утримуватись в примусовому порядку.

Звертаємо увагу всіх пенсіонерів щодо дотримання вимог діючого законодавства України.
  Останнi новини
 Головне управлiння iнформує:
02-04-2018
УВАГА!!!
   З 02.04.2018 року працює інформаційна сторінка Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області,...
02-04-2018
До уваги внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей
   З 1 липня 2016 р. відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 №...
Головна Написати нам листа Карта сайту На початок сторiнки
Copyright © 2007 ГУ ПФУ в Запорiзькiй областi Hosted & Created by Dmitry
69057, Україна, м. Запорiжжя, пр. Соборний, 158-б   Телефон + 38 (061) 224-63-27, факс + 38 (061) 224-63-28